František Kudláč - Don Quijote

Litografie, 39x53 cm. Signováno tužkou vpravo dole F. Kudlač. Rám, pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 73 cm

o autorovi: 1909 – 1990
Malíř, scénograf, režisér. Studoval na UMPRUM v Praze u A. Hofbauera a současně profesuru kreslení na FF UK v Praze. Působil jako profesor kreslení v Dolním Kubíně, Kremnici a Martině. Od r. 1945 se profesionálně věnoval divadelní režii ve Slovenském komorním divadle v Martině a na Nové scéně v Bratislavě, od r. 1948 se zabýval filmovou režií (zvláště filmy o výtvarném umění). Ve výtvarné tvorbě se věnoval komorní malbě s expresivními figurálními kompozicemi sociálního zabarvení s tématikou války, také grafice, kresbě a ilustraci. Vytvářel též monumentální a dekorativní díla. Byl členem českých i slovenských uměleckých uskupení.

97590. Don Quijote
Dražba ukončena:18.06.2023 20:02:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč