František Kobliha - Nokturno

Dřevořez, 35x26 cm, signováno vpravo dole F. Kobliha, rám, pasparta, zaskleno.

1877, Praha - 1962, Praha
Žák UMPRUM (1896-1899), poté student pražské akademie umění (1901-1905; prof. František Ženíšek). Tvoří zejména lepty, dřevoryty a litografie.
Svými grafikami, lepty a dřevoryty doprovodil mnoho knih, které byly převážne z oblasti poezie, protože básnictví mu bylo velmi blízké. Se zálibou se uchyluje k ornamentu, jehož podkladem bývají květy a rostlinné prvky. Ve své olejomalbě často ztvárňoval baladické krajiny a květy.

4750. Nokturno
Dražba ukončena:26.05.2016 18:08:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 300 Kč