František Kobliha - Letní krajina

Olej na plátně nalepeném na kartonu, 30x42 cm, signováno vpravo dole Kobliha 1943, rám.

1877, Praha - 1962, Praha
Žák UMPRUM (1896-1899), poté student pražské akademie umění (1901-1905; prof. František Ženíšek). Tvoří zejména lepty, dřevoryty a litografie.
Svými grafikami, lepty a dřevoryty doprovodil mnoho knih, které byly převážne z oblasti poezie, protože básnictví mu bylo velmi blízké. Se zálibou se uchyluje k ornamentu, jehož podkladem bývají květy a rostlinné prvky. Ve své olejomalbě často ztvárňoval baladické krajiny a květy.

Pozn.: Vzadu vlastnoruční ověření pravosti.

3156. Letní krajina
Dražba ukončena:25.11.2015 20:27:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 100 Kč