František Kobliha - Les

Litografie, 59x41 cm, signováno vlevo dole monogram F. K., rám, zaskleno.

1877, Praha - 1962, Praha
Žák UMPRUM (1896-1899), poté student pražské akademie umění (1901-1905; prof. František Ženíšek). Tvoří zejména lepty, dřevoryty a litografie.
Svými grafikami, lepty a dřevoryty doprovodil mnoho knih, které byly převážne z oblasti poezie, protože básnictví mu bylo velmi blízké. Se zálibou se uchyluje k ornamentu, jehož podkladem bývají květy a rostlinné prvky. Ve své olejomalbě často ztvárňoval baladické krajiny a květy.

Pozn.: Papír na okrajích poškozen. Dílo získal otec současného majitele přímo od autora.

1986. Les
Dražba ukončena:26.03.2015 19:38:55
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:900 Kč