František Kobliha - Les

Olej na plátně, 83x68 cm, signováno vpravo dole F. Kobliha, bez rámu.

1877, Praha - 1962, Praha
Žák UMPRUM (1896-1899), poté student pražské akademie umění (1901-1905; prof. František Ženíšek). Tvoří zejména lepty, dřevoryty a litografie.
Svými grafikami, lepty a dřevoryty doprovodil mnoho knih, které byly převážne z oblasti poezie, protože básnictví mu bylo velmi blízké. Se zálibou se uchyluje k ornamentu, jehož podkladem bývají květy a rostlinné prvky. Ve své olejomalbě často ztvárňoval baladické krajiny a květy.

Pozn.: Malba mírně poškozena. Dílo získal otec současného majitele přímo od autora.

1982. Les
Dražba ukončena:26.03.2015 19:30:00
Vyvolávací cena:1 800 Kč
vydraženo za:2 200 Kč