Olej na kartonu, 51x36 cm. Signováno vlevo dole Kaván. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 61 cm
František Kaván patří ke generaci umělců, kteří prošli školou slavného Julia Mařáka na pražské akademii. Výjev je zasazen do zimního exteriéru, ve kterém umělec s vnitřní expresí projevující se v dynamickém rukopisu, zobrazuje sněhové závěje a štíhlé stromy lemující stuhu potoka, jenž vede pohled diváka do hloubky díla. V pozadí kompozice se mezi přírodou objevují stavby. Barevnosti předloženého díla dominují chladné fialové a růžové odstíny, které souzní s jemnými akcenty modrých tónu a teplými zemitými odstíny. Dílo je nepochybně vynikající ukázkou tvorby Františka Kavána, která se stabilně těší vysokému sběratelskému zájmu a doporučujeme jej jako skvělou finanční investici.
o autorovi: 1866, Vichovská Lhota u Jilemnice - 1941, Libuň u Jičína
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 000 000 Kč