František Kaván - Zimní krajina

Olej na kartonu, 27x40 cm. Signováno vpravo dole Kaván. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 52 cm

Při pohledu na předložené dílo Františka Kavána, žáka krajinářského ateliéru Julia Mařáka na pražské akademii se ocitáme uprostřed zasněženého pole, nad kterým se otevírá jasná obloha. Pomocí poetické a melancholické nálady, typické pro Kavánovou tvorbu, je vyjádřena atmosféra zimní scenérie, která promlouvá k divákovi svou upřímností a neotřelým podáním. Klidnou scénu  dynamizují tahy umělcova štětce, kdy uvolněný rukopis jemně modeluje svahy zasněžených kopců, jenž v dálce lemuje les. V barevné kompozici harmonicky souzní odstíny modré barvy s teplými tóny oblohy a svěží bělobou. Autorovi se bezpochyby podařilo předat hluboký citový prožitek, který nenechá diváka lhostejným a přiměje přemýšlet o tichých chvílích strávených v přírodě. Tvorba Františka Kavána patří ke stabilně vysoce žádaným akvizicím pro sbírku domácí krajinomalby, kterou doporučujeme jako skvělou finanční investici.

o autorovi: 1866, Vichovská Lhota u Jilemnice - 1941, Libuň u Jičína

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 000 000 Kč

posouzeno znalcem
117216. Zimní krajina
Zbývá:6 dnů, 19 hodin
Konec dražby:26.06.2024 20:25:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:6 500 Kč