Olej na kartonu, 25x35 cm. Signováno vpravo dole Kaván. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu štítek.
Nejdelší strana: 48 cm
Předložené dílo Františka Kavána, žáka slavného Julia Mařáka na pražské akademii, představuje pohled na zasněženou louku. Sněhové zavěje určují dominantu zobrazeného výjevu modelovaného pomocí uvolněného rukopisu. Popředí určují expresivní tahy umělcova štětce, jenž dynamizují kompozici a vytváří pohyb směrem k horizontu, na jehož linii vidíme ztrácející se v dálce obrysy kopce. Barevnost určují jemné fialové odstíny a jasná běloba. Okázalé dílo je jednoznačně vysoce kvalitní ukázkou tvorby Františka Kavána, která je skvělou akviziční příležitostí pro sbírku domácí krajinomalby.
o autorovi: 1866, Vichovská Lhota u Jilemnice - 1941, Libuň u Jičína
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 000 000 Kč