František Kaván - Krajina se stromky

Olej na plátně, 28x35 cm. Nesignováno. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Přiložen Odborný posudek PhDr. Michaela Zachaře.

Nejdelší strana: 56 cm

 Úryvek z posudku PhDr. Mgr. Michaela Zachaře: Obraz byl namalován již v době jeho umělecké zralosti před rokem 1910.Umělec tehdy soustavně rozvíjel zejména plenérovou malbu krajinných celků i zákoutí na Jičínsku a v Podkrkonoší. Obraz zaujme hbitým štětcovým rukopisem, apartním jednotným, avšak nikoli nudným koloritem i celkovou náladou podhorské končiny. Soudím dobu vzniku nejspíše v letech 1905-1907.

o autorovi: 1866, Vichovská Lhota u Jilemnice - 1941, Libuň u Jičína

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 000 000 Kč

107078. Krajina se stromky
Dražba ukončena:13.12.2023 22:58:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:26 000 Kč