František Jiroudek - Zátiší s kyticí

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 51x40 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
31003. Zátiší s kyticí
Dražba ukončena:24.04.2019 20:49:02
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč limit (24.04.2019 20:44:01) 5385
6 500 Kč 24.04.2019 20:44:02 318
6 000 Kč limit (24.04.2019 20:43:19) 5385
5 500 Kč 24.04.2019 20:43:20 318
5 000 Kč limit (24.04.2019 20:43:13) 5385
4 900 Kč 24.04.2019 20:43:14 318
4 800 Kč limit (24.04.2019 20:43:09) 5385
4 700 Kč 24.04.2019 20:43:10 318
4 600 Kč limit (24.04.2019 20:43:04) 5385
4 500 Kč 24.04.2019 20:43:05 318
4 400 Kč limit (24.04.2019 20:42:58) 5385
4 300 Kč 24.04.2019 20:42:59 318
4 200 Kč limit (24.04.2019 20:42:53) 5385
4 100 Kč 24.04.2019 20:42:54 318
4 000 Kč limit (24.04.2019 20:42:49) 5385
3 900 Kč 24.04.2019 20:42:50 318
3 800 Kč limit (24.04.2019 20:42:45) 5385
3 700 Kč 24.04.2019 20:42:46 318
3 600 Kč limit (24.04.2019 20:42:40) 5385
3 500 Kč 24.04.2019 20:42:41 318
3 400 Kč limit (24.04.2019 20:42:34) 5385
3 300 Kč 24.04.2019 20:42:35 318
3 200 Kč limit (24.04.2019 20:42:29) 5385
3 100 Kč 24.04.2019 20:42:30 318
3 000 Kč limit (24.04.2019 20:42:24) 5385
2 900 Kč 24.04.2019 20:42:25 318
2 800 Kč limit (24.04.2019 20:38:38) 5385
2 700 Kč 24.04.2019 20:05:53 2117
2 600 Kč 24.04.2019 17:59:34 488
2 500 Kč 24.04.2019 17:02:10 890
2 400 Kč 23.04.2019 20:17:36 488
2 300 Kč 09.04.2019 17:41:47 3121
2 200 Kč 05.04.2019 8:06:24 2424
2 100 Kč 03.04.2019 6:46:36 2216
2 000 Kč limit (02.04.2019 20:25:38) 5008
1 900 Kč 02.04.2019 20:25:39 619
1 800 Kč limit (02.04.2019 7:42:03) 5008
1 700 Kč 02.04.2019 7:42:04 3121
1 600 Kč limit (01.04.2019 11:42:17) 5008
1 500 Kč 01.04.2019 2:40:29 2216
1 400 Kč 30.03.2019 15:05:50 5008
1 300 Kč 30.03.2019 5:34:37 2216
1 200 Kč 29.03.2019 12:36:09 831
1 100 Kč 29.03.2019 7:44:03 3121
1 000 Kč 29.03.2019 0:45:41 2216