František Jiroudek - Vinohrad na Mělnicku

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 73x103 cm. Signováno vpravo dole Jiroudek. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny. Věnováno blízkému příteli a vinaři, dědečkovi současné majitelky, přímo autorem. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
38223. Vinohrad na Mělnicku
Dražba ukončena:28.11.2019 21:26:41
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:10 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
10 000 Kč 28.11.2019 21:21:41 2084
9 500 Kč 28.11.2019 21:18:06 3136
9 000 Kč 28.11.2019 21:14:04 1011
8 500 Kč 28.11.2019 21:11:29 3136
8 000 Kč limit (28.11.2019 21:11:24) 3582
8 000 Kč 28.11.2019 21:11:25 3136
7 500 Kč limit (28.11.2019 21:11:16) 3582
7 000 Kč 28.11.2019 21:11:17 3136
6 500 Kč limit (28.11.2019 21:11:07) 3582
6 000 Kč 28.11.2019 21:11:08 3136
5 500 Kč limit (28.11.2019 20:34:57) 3582
5 000 Kč limit (28.11.2019 20:34:45) 831
5 000 Kč limit (28.11.2019 20:34:46) 3582
4 800 Kč limit (28.11.2019 20:34:36) 831
4 700 Kč 28.11.2019 20:34:37 3582
4 600 Kč limit (28.11.2019 20:34:30) 831
4 500 Kč 28.11.2019 20:34:31 3582
4 400 Kč limit (28.11.2019 4:00:30) 831
4 300 Kč 28.11.2019 4:00:31 5958
4 200 Kč limit (25.11.2019 22:59:40) 831
4 100 Kč 25.11.2019 22:59:41 5929
4 000 Kč limit (25.11.2019 22:43:41) 831
3 900 Kč 25.11.2019 22:43:42 5929
3 800 Kč limit (25.11.2019 22:04:04) 831
3 700 Kč 25.11.2019 22:04:05 1331
3 600 Kč limit (25.11.2019 22:03:33) 831
3 500 Kč 25.11.2019 22:03:34 1331
3 400 Kč limit (21.11.2019 7:10:58) 831
3 300 Kč 21.11.2019 7:10:59 4830
3 200 Kč limit (21.11.2019 7:10:43) 831
3 100 Kč 21.11.2019 7:10:44 4830
3 000 Kč limit (18.11.2019 21:56:55) 831
2 900 Kč 18.11.2019 21:56:56 6184
2 800 Kč limit (18.11.2019 15:07:18) 831
2 700 Kč 18.11.2019 15:07:19 3121
2 600 Kč limit (16.11.2019 10:36:54) 831
2 500 Kč 16.11.2019 10:36:55 3121
2 400 Kč limit (16.11.2019 10:36:39) 831
2 300 Kč 16.11.2019 10:36:40 3121
2 200 Kč limit (15.11.2019 18:10:37) 831
2 100 Kč 15.11.2019 18:10:38 3121
2 000 Kč limit (15.11.2019 13:10:17) 831
1 900 Kč 15.11.2019 0:10:32 1852
1 800 Kč 14.11.2019 21:45:51 4889
1 700 Kč 14.11.2019 8:13:12 3121
1 600 Kč 13.11.2019 21:10:35 3133
1 500 Kč 13.11.2019 14:02:54 2216