František Jiroudek - Venkovní kavárna

Detail položky

Detail položky

Tempera, 55x38 cm. Signováno vpravo dole Jiroudek. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 76 cm

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
74335. Venkovní kavárna
Dražba ukončena:30.03.2022 22:16:01
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 500 Kč 30.03.2022 22:11:41 488
4 400 Kč 30.03.2022 22:11:21 5233
4 300 Kč 30.03.2022 22:10:58 3743
4 200 Kč 30.03.2022 22:10:35 488
4 100 Kč 30.03.2022 22:10:26 3743
4 000 Kč 30.03.2022 22:09:26 488
3 900 Kč 30.03.2022 22:08:23 5233
3 800 Kč 30.03.2022 22:07:16 488
3 700 Kč 30.03.2022 22:06:15 3743
3 600 Kč 30.03.2022 22:06:07 488
3 500 Kč 30.03.2022 22:02:28 5233
3 400 Kč 30.03.2022 22:01:07 488
3 300 Kč 30.03.2022 21:57:26 5233
3 200 Kč 30.03.2022 21:55:02 3743
3 100 Kč 30.03.2022 21:29:15 5233
3 000 Kč limit (30.03.2022 18:08:42) 488
2 900 Kč 30.03.2022 18:08:43 5233
2 800 Kč limit (30.03.2022 18:07:50) 488
2 700 Kč limit (30.03.2022 18:07:49) 6147
2 100 Kč limit (30.03.2022 10:25:03) 488
2 000 Kč 30.03.2022 10:25:04 3743
1 900 Kč limit (30.03.2022 8:56:34) 488
1 800 Kč 24.03.2022 21:11:45 6147
1 700 Kč 21.03.2022 8:07:57 488
1 600 Kč 14.03.2022 21:05:41 6147
1 500 Kč 10.03.2022 10:07:44 3743
1 400 Kč 08.03.2022 13:07:15 2152
1 300 Kč 05.03.2022 20:45:14 9161
1 200 Kč 04.03.2022 16:42:44 3743
1 100 Kč 03.03.2022 7:13:16 5233
1 000 Kč 28.02.2022 21:05:53 6147