František Jiroudek - V zámeckém parku

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 97x131 cm. Nesignováno. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Vzadu popisný štítek.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
42575. V zámeckém parku
Dražba ukončena:26.03.2020 22:17:37
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:21 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
21 000 Kč limit (26.03.2020 22:12:37) 926
20 000 Kč limit (26.03.2020 22:12:25) 3159
20 000 Kč 26.03.2020 22:12:26 926
19 000 Kč limit (26.03.2020 22:11:55) 3159
18 000 Kč 26.03.2020 22:09:15 926
17 000 Kč 26.03.2020 22:09:00 3159
16 000 Kč 26.03.2020 22:05:02 926
15 000 Kč limit (26.03.2020 22:05:01) 3159
14 000 Kč limit (26.03.2020 22:03:18) 3159
13 000 Kč limit (26.03.2020 22:02:43) 926
12 000 Kč 26.03.2020 22:02:44 3159
11 000 Kč 26.03.2020 22:01:48 926
10 000 Kč limit (26.03.2020 22:01:38) 3159
9 500 Kč 26.03.2020 22:01:39 926
9 000 Kč 26.03.2020 21:56:11 3159
8 500 Kč 26.03.2020 21:54:21 6490
8 000 Kč 26.03.2020 21:53:11 3159
7 500 Kč 26.03.2020 21:51:31 6490
7 000 Kč limit (26.03.2020 21:50:44) 926
6 500 Kč 26.03.2020 21:50:45 6490
6 000 Kč 26.03.2020 21:49:24 926
5 500 Kč 26.03.2020 21:49:12 6490
5 000 Kč limit (26.03.2020 21:48:33) 3159
4 900 Kč 26.03.2020 21:48:34 1252
4 800 Kč limit (26.03.2020 21:48:28) 3159
4 700 Kč 26.03.2020 21:48:29 1252
4 600 Kč limit (26.03.2020 21:48:22) 3159
4 500 Kč 26.03.2020 21:48:23 1252
4 400 Kč limit (26.03.2020 21:48:14) 3159
4 300 Kč 26.03.2020 21:48:15 1252
4 200 Kč limit (26.03.2020 21:47:20) 3159
4 100 Kč 26.03.2020 21:46:45 1252
4 000 Kč 26.03.2020 21:46:23 6490
3 900 Kč 26.03.2020 21:43:06 1252
3 800 Kč 26.03.2020 21:41:34 6490
3 700 Kč 26.03.2020 21:39:51 1252
3 600 Kč 26.03.2020 21:32:46 926
3 500 Kč 26.03.2020 21:20:14 3159
3 400 Kč 26.03.2020 21:15:08 266
3 300 Kč 26.03.2020 21:13:15 6490
3 200 Kč limit (26.03.2020 21:13:14) 3159
3 100 Kč limit (26.03.2020 21:12:34) 3159
3 000 Kč limit (26.03.2020 21:12:33) 6490
2 800 Kč limit (26.03.2020 21:12:24) 3159
2 700 Kč limit (26.03.2020 21:12:23) 6490
2 500 Kč limit (26.03.2020 21:12:19) 3159
2 400 Kč limit (26.03.2020 21:12:18) 6490
2 200 Kč limit (26.03.2020 20:59:53) 3159
2 100 Kč 26.03.2020 20:43:54 6490
2 000 Kč limit (26.03.2020 20:43:53) 3159
1 900 Kč limit (26.03.2020 20:29:06) 3159
1 800 Kč limit (26.03.2020 20:28:22) 6490
1 800 Kč 26.03.2020 20:28:23 3159
1 700 Kč limit (26.03.2020 20:06:31) 6490
1 600 Kč 26.03.2020 19:54:59 2845
1 500 Kč 26.03.2020 13:21:39 6490
1 400 Kč 26.03.2020 13:06:27 2405
1 300 Kč 25.03.2020 13:40:11 3975
1 200 Kč 16.03.2020 6:42:59 1345
1 100 Kč 15.03.2020 22:32:49 6806
1 000 Kč limit (15.03.2020 21:24:09) 1345
1 000 Kč limit (15.03.2020 22:32:48) 1345