František Jiroudek - V zahradnictví

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 35x45 cm. Signováno vpravo dole Jiroudek Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 57 cm

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
77501. V zahradnictví
Dražba ukončena:26.05.2022 23:10:57
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 800 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 800 Kč 26.05.2022 23:07:57 5233
4 700 Kč 26.05.2022 23:07:32 5629
4 600 Kč 26.05.2022 23:04:39 5233
4 500 Kč limit (26.05.2022 23:03:12) 5629
4 400 Kč 26.05.2022 23:03:13 5233
4 300 Kč limit (26.05.2022 23:00:40) 5629
4 200 Kč 26.05.2022 23:00:38 5233
4 100 Kč limit (26.05.2022 23:00:26) 1245
4 000 Kč 26.05.2022 23:00:27 5233
3 900 Kč limit (26.05.2022 22:59:47) 1245
3 800 Kč 26.05.2022 22:59:48 5233
3 700 Kč limit (26.05.2022 22:57:42) 1245
3 600 Kč 26.05.2022 22:56:03 10449
3 500 Kč 26.05.2022 22:54:16 1245
3 400 Kč 26.05.2022 22:29:02 266
3 300 Kč 26.05.2022 22:25:20 5233
3 200 Kč 26.05.2022 22:21:48 9161
3 100 Kč 26.05.2022 21:52:09 5233
3 000 Kč 26.05.2022 21:49:41 266
2 900 Kč 26.05.2022 21:49:12 5233
2 800 Kč 26.05.2022 21:45:18 10449
2 700 Kč 26.05.2022 21:21:05 5233
2 600 Kč 26.05.2022 21:16:33 266
2 500 Kč 26.05.2022 16:38:56 5294
2 400 Kč 25.05.2022 22:59:46 5233
2 300 Kč 25.05.2022 22:15:42 3387
2 200 Kč 25.05.2022 19:58:39 3229
2 100 Kč 25.05.2022 18:15:39 3387
2 000 Kč 25.05.2022 14:24:59 5294
1 900 Kč 24.05.2022 20:19:02 3229
1 800 Kč 24.05.2022 12:22:35 5294
1 700 Kč 17.05.2022 8:48:54 3229
1 600 Kč 16.05.2022 15:43:31 5294
1 500 Kč 07.05.2022 6:49:02 3229
1 400 Kč 07.05.2022 1:15:22 1852
1 300 Kč 30.04.2022 9:37:14 3229
1 200 Kč 30.04.2022 8:07:58 3121
1 100 Kč 29.04.2022 17:00:39 3229
1 000 Kč 29.04.2022 16:28:31 831