František Jiroudek - V horách

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 55x100 cm. Signováno vlevo dole F. Jiroudek 67. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.. a PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
38302. V horách
Dražba ukončena:28.11.2019 22:43:20
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:21 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
21 000 Kč 28.11.2019 22:38:20 3136
20 000 Kč 28.11.2019 22:37:05 5280
19 000 Kč 28.11.2019 22:36:34 3136
18 000 Kč 28.11.2019 22:36:09 5008
17 000 Kč 28.11.2019 22:35:27 3136
16 000 Kč 28.11.2019 22:34:58 5008
15 000 Kč 28.11.2019 22:34:12 3136
14 000 Kč 28.11.2019 22:33:51 5280
13 000 Kč 28.11.2019 22:33:03 3136
12 000 Kč limit (26.11.2019 23:56:10) 5008
12 000 Kč 26.11.2019 23:56:11 659
11 000 Kč limit (18.11.2019 15:34:43) 5008
10 000 Kč limit (18.11.2019 15:34:42) 121
8 500 Kč limit (12.11.2019 13:44:00) 121
8 000 Kč 12.11.2019 13:44:01 2216
7 500 Kč limit (11.11.2019 14:06:26) 121
7 000 Kč 11.11.2019 14:06:27 3121
6 500 Kč limit (10.11.2019 12:30:47) 121
6 000 Kč 10.11.2019 12:30:48 5008
5 500 Kč limit (10.11.2019 12:30:36) 121
5 000 Kč limit (10.11.2019 12:30:35) 5008
3 100 Kč limit (10.11.2019 12:30:22) 121
3 000 Kč limit (10.11.2019 12:30:21) 5008
2 400 Kč limit (09.11.2019 22:54:59) 121
2 300 Kč 09.11.2019 22:55:00 5008
2 200 Kč limit (09.11.2019 18:21:12) 121
2 100 Kč 09.11.2019 18:21:13 5807
2 000 Kč limit (08.11.2019 5:38:13) 121
1 900 Kč 08.11.2019 5:38:14 4497
1 800 Kč limit (08.11.2019 5:37:53) 121
1 700 Kč 08.11.2019 5:37:54 4497
1 600 Kč limit (07.11.2019 16:36:54) 121
1 500 Kč 07.11.2019 16:36:55 3133
1 400 Kč limit (06.11.2019 14:09:33) 121
1 300 Kč 06.11.2019 14:09:34 831
1 200 Kč limit (05.11.2019 23:46:33) 121
1 100 Kč 05.11.2019 22:03:06 3133
1 000 Kč 05.11.2019 20:30:37 3582