František Jiroudek - Úplněk na náměstí

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 56x40 cm. Signováno vpravo dole Jiroudek. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. a PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
46387. Úplněk na náměstí
Dražba ukončena:24.06.2020 22:46:00
Vyvolávací cena:900 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč 24.06.2020 22:22:49 3582
6 000 Kč 24.06.2020 22:20:35 4656
5 500 Kč limit (24.06.2020 22:01:33) 3582
5 000 Kč 24.06.2020 22:01:34 132
4 900 Kč limit (24.06.2020 22:00:54) 3582
4 800 Kč 24.06.2020 22:00:55 132
4 700 Kč limit (24.06.2020 22:00:49) 3582
4 600 Kč 24.06.2020 22:00:50 132
4 500 Kč limit (24.06.2020 22:00:45) 3582
4 400 Kč 24.06.2020 22:00:46 132
4 300 Kč limit (24.06.2020 22:00:39) 3582
4 200 Kč 24.06.2020 22:00:40 132
4 100 Kč limit (24.06.2020 22:00:33) 3582
4 000 Kč 24.06.2020 22:00:34 132
3 900 Kč limit (24.06.2020 22:00:27) 3582
3 800 Kč 24.06.2020 22:00:28 132
3 700 Kč limit (24.06.2020 22:00:21) 3582
3 600 Kč 24.06.2020 22:00:22 132
3 500 Kč limit (24.06.2020 20:19:40) 3582
3 400 Kč 24.06.2020 20:19:41 3147
3 300 Kč limit (24.06.2020 19:42:40) 3582
3 200 Kč 24.06.2020 19:42:41 7018
3 100 Kč limit (24.06.2020 19:42:23) 3582
3 000 Kč 24.06.2020 19:42:24 7018
2 900 Kč 21.06.2020 6:52:26 3582
2 800 Kč 18.06.2020 23:25:34 6051
2 700 Kč 16.06.2020 0:51:41 7018
2 600 Kč 11.06.2020 21:04:23 3147
2 500 Kč limit (11.06.2020 21:04:05) 5008
2 500 Kč 11.06.2020 21:04:06 3147
2 400 Kč limit (11.06.2020 21:03:58) 5008
2 300 Kč 11.06.2020 21:03:59 3147
2 200 Kč limit (11.06.2020 20:50:17) 5008
2 100 Kč 11.06.2020 13:58:14 6051
2 000 Kč limit (11.06.2020 13:58:08) 5008
1 900 Kč 11.06.2020 13:58:09 6051
1 800 Kč limit (11.06.2020 13:58:03) 5008
1 700 Kč 11.06.2020 13:58:04 6051
1 600 Kč limit (11.06.2020 13:29:38) 5008
1 500 Kč 10.06.2020 19:19:34 3582
1 400 Kč 08.06.2020 13:43:57 6490
1 300 Kč 02.06.2020 17:04:21 2117
1 200 Kč 31.05.2020 12:59:39 6051
1 100 Kč 30.05.2020 22:13:57 1138
1 000 Kč 29.05.2020 21:05:30 3582
900 Kč 29.05.2020 9:35:26 3121