František Jiroudek - Slunečnice

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na sololitu, 55x70 cm. Signováno vlevo dole F. Jiroudek. Rám.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
38045. Slunečnice
Dražba ukončena:27.11.2019 22:19:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč limit (27.11.2019 17:52:51) 926
12 000 Kč 27.11.2019 17:52:52 890
11 000 Kč limit (27.11.2019 17:50:36) 926
10 000 Kč 27.11.2019 17:50:37 890
9 500 Kč limit (27.11.2019 17:50:27) 926
9 000 Kč 27.11.2019 17:50:28 890
8 500 Kč limit (27.11.2019 17:50:22) 926
8 000 Kč 27.11.2019 17:50:23 890
7 500 Kč limit (27.11.2019 17:50:01) 926
7 000 Kč 27.11.2019 17:50:02 890
6 500 Kč limit (27.11.2019 16:36:22) 926
6 000 Kč 27.11.2019 13:23:13 264
5 500 Kč 19.11.2019 8:28:54 890
5 000 Kč limit (19.11.2019 8:28:49) 121
4 900 Kč 19.11.2019 8:28:50 890
4 800 Kč limit (19.11.2019 8:28:45) 121
4 700 Kč 19.11.2019 8:28:46 890
4 600 Kč limit (19.11.2019 8:28:41) 121
4 500 Kč 19.11.2019 8:28:42 890
4 400 Kč limit (19.11.2019 8:28:37) 121
4 300 Kč 19.11.2019 8:28:38 890
4 200 Kč limit (19.11.2019 8:28:32) 121
4 100 Kč 19.11.2019 8:28:33 890
4 000 Kč limit (19.11.2019 8:28:27) 121
3 900 Kč 19.11.2019 8:28:28 890
3 800 Kč limit (19.11.2019 8:28:24) 121
3 700 Kč 19.11.2019 8:28:25 890
3 600 Kč limit (19.11.2019 8:28:19) 121
3 500 Kč 19.11.2019 8:28:20 890
3 400 Kč limit (19.11.2019 8:28:16) 121
3 300 Kč 19.11.2019 8:28:17 890
3 200 Kč limit (19.11.2019 8:28:12) 121
3 100 Kč 19.11.2019 8:28:13 890
3 000 Kč limit (19.11.2019 8:28:04) 121
2 900 Kč 19.11.2019 8:28:05 890
2 800 Kč limit (19.11.2019 8:28:00) 121
2 700 Kč 19.11.2019 8:28:01 890
2 600 Kč limit (19.11.2019 8:27:56) 121
2 500 Kč 19.11.2019 8:27:57 890
2 400 Kč limit (19.11.2019 8:27:51) 121
2 300 Kč 19.11.2019 8:27:52 890
2 200 Kč limit (19.11.2019 8:27:46) 121
2 100 Kč 19.11.2019 8:27:47 890
2 000 Kč limit (19.11.2019 8:27:39) 121
1 900 Kč 19.11.2019 8:27:40 890
1 800 Kč limit (19.11.2019 8:27:34) 121
1 700 Kč 19.11.2019 8:27:35 890
1 600 Kč limit (18.11.2019 8:28:45) 121
1 500 Kč 18.11.2019 8:28:46 2424
1 400 Kč limit (18.11.2019 8:28:41) 121
1 300 Kč 18.11.2019 8:28:42 2424
1 200 Kč limit (13.11.2019 22:21:04) 121
1 100 Kč 11.11.2019 13:56:14 3121
1 000 Kč 09.11.2019 12:02:30 3133