František Jiroudek - Sedící akt

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Tempera na papíře, 85x59 cm, signováno vlevo dole Jiroudek, rám, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
13860. Sedící akt
Dražba ukončena:26.10.2017 20:58:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč 26.10.2017 15:28:45 1459
6 000 Kč 16.10.2017 9:59:59 2655
5 500 Kč 14.10.2017 0:16:08 852
5 000 Kč limit (13.10.2017 10:39:57) 831
5 000 Kč limit (13.10.2017 10:39:58) 2655
3 800 Kč limit (13.10.2017 10:39:36) 831
3 700 Kč 13.10.2017 10:39:37 2655
3 600 Kč limit (13.10.2017 9:34:18) 831
3 500 Kč 13.10.2017 9:34:19 2655
3 400 Kč limit (27.09.2017 1:31:40) 831
3 300 Kč 27.09.2017 1:31:41 1852
3 200 Kč limit (23.09.2017 16:43:52) 831
3 100 Kč limit (23.09.2017 16:43:51) 1277
1 100 Kč limit (22.09.2017 19:01:19) 1277
1 000 Kč 21.09.2017 23:24:37 849