František Jiroudek - Pražská krajina

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 57x88 cm, signováno vlevo dole Jiroudek, rám.

Pozn.: Rám poškozen. Malba mírně poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
14728. Pražská krajina
Dražba ukončena:29.11.2017 22:37:09
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:31 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
31 000 Kč limit (29.11.2017 22:32:08) 226
31 000 Kč 29.11.2017 22:32:09 3155
30 000 Kč 29.11.2017 22:27:08 226
29 000 Kč 29.11.2017 22:26:29 3155
28 000 Kč 29.11.2017 22:25:15 226
27 000 Kč 29.11.2017 22:24:38 3155
26 000 Kč 29.11.2017 22:23:42 226
25 000 Kč 29.11.2017 22:23:08 3155
24 000 Kč 29.11.2017 22:22:21 226
23 000 Kč 29.11.2017 22:21:49 3155
22 000 Kč 29.11.2017 22:20:34 226
21 000 Kč limit (29.11.2017 22:20:25) 3155
20 000 Kč 29.11.2017 22:20:26 226
19 000 Kč limit (28.11.2017 5:51:18) 3155
18 000 Kč 27.11.2017 16:55:23 226
17 000 Kč limit (27.11.2017 16:55:17) 3155
16 000 Kč 27.11.2017 16:55:18 226
15 000 Kč limit (26.11.2017 14:55:55) 3155
14 000 Kč 26.11.2017 8:45:07 226
13 000 Kč limit (26.11.2017 8:44:57) 3155
13 000 Kč 26.11.2017 8:44:58 226
12 000 Kč limit (26.11.2017 8:44:28) 3155
11 000 Kč 26.11.2017 8:44:29 226
10 000 Kč limit (26.11.2017 8:44:15) 3155
9 500 Kč 26.11.2017 8:44:16 226
9 000 Kč limit (26.11.2017 8:44:09) 3155
8 500 Kč 26.11.2017 8:44:10 226
8 000 Kč limit (26.11.2017 8:43:59) 3155
7 500 Kč 26.11.2017 8:44:00 226
7 000 Kč 13.11.2017 21:19:58 3155
6 500 Kč 05.11.2017 10:37:40 226
6 000 Kč 01.11.2017 18:27:21 1011
5 500 Kč 30.10.2017 18:36:27 834
5 000 Kč limit (30.10.2017 18:36:18) 831
5 000 Kč 30.10.2017 18:36:19 834
4 900 Kč limit (30.10.2017 18:36:11) 831
4 800 Kč 30.10.2017 18:36:12 834
4 700 Kč limit (30.10.2017 18:36:04) 831
4 600 Kč 30.10.2017 18:36:05 834
4 500 Kč limit (30.10.2017 18:35:55) 831
4 400 Kč 30.10.2017 18:35:56 834
4 300 Kč limit (30.10.2017 18:35:47) 831
4 200 Kč 30.10.2017 18:35:48 834
4 100 Kč limit (30.10.2017 18:35:39) 831
4 000 Kč 30.10.2017 18:35:40 834
3 900 Kč limit (30.10.2017 18:35:32) 831
3 800 Kč 30.10.2017 18:35:33 834
3 700 Kč limit (30.10.2017 18:35:24) 831
3 600 Kč 30.10.2017 18:35:25 834
3 500 Kč limit (30.10.2017 18:35:15) 831
3 400 Kč 30.10.2017 18:35:16 834
3 300 Kč limit (30.10.2017 18:35:05) 831
3 200 Kč 30.10.2017 18:35:06 834
3 100 Kč limit (30.10.2017 18:34:52) 831
3 000 Kč 30.10.2017 18:34:53 834
2 900 Kč limit (30.10.2017 18:34:43) 831
2 800 Kč 30.10.2017 18:34:44 834
2 700 Kč limit (30.10.2017 7:04:33) 831
2 600 Kč 30.10.2017 7:04:34 2424
2 500 Kč limit (29.10.2017 23:29:00) 831
2 400 Kč 29.10.2017 23:29:01 614
2 300 Kč limit (28.10.2017 22:35:06) 831
2 200 Kč 28.10.2017 22:35:07 1091
2 100 Kč limit (27.10.2017 19:33:15) 831
2 000 Kč limit (27.10.2017 19:33:14) 1277
1 200 Kč limit (27.10.2017 0:53:40) 1277
1 100 Kč 26.10.2017 23:46:18 238
1 000 Kč 26.10.2017 22:31:53 849