František Jiroudek

67626. Praha s Vltavou - VELKÝ FORMÁT

popis: Olej na plátně, 100x150 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek 80 a vzadu F. Jiroudek. Rámováno.

Pozn.: Rám poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Obraz byl vystaven na výstavě Generace Mánesa 1939 - 1947, V katalogu výstavy pod číslem 107 (viz. foto). Katalog není součástí položky.

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Student AVU u prof. W. Nowaka. Od roku 1961 profesor na AVU. Věnoval se portrétování, aktu, figurální kompozici a krajině. Mnoho samostatných a kolektivních výstav.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230.000 Kč.

zbývá: 14 dnů, 13 hodin

konec dražby: 03.11.2021 20:17:00

vyvolávací cena: 2 000 Kč

minimální příhoz: 1 000 Kč

aktuální cena: 19 000 Kč