František Jiroudek - Portrét ženy

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 78x47 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek 41. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
36648. Portrét ženy
Dražba ukončena:30.10.2019 22:24:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč limit (30.10.2019 20:27:16) 3159
5 500 Kč limit (30.10.2019 20:26:05) 3155
5 000 Kč limit (30.10.2019 20:26:04) 3159
4 000 Kč limit (30.10.2019 20:25:15) 3155
3 900 Kč 30.10.2019 20:25:16 3159
3 800 Kč limit (30.10.2019 10:48:40) 3155
3 700 Kč 30.10.2019 10:48:41 1618
3 600 Kč limit (24.10.2019 13:39:33) 3155
3 500 Kč 24.10.2019 13:39:34 1618
3 400 Kč limit (24.10.2019 13:39:27) 3155
3 300 Kč 24.10.2019 13:39:28 1618
3 200 Kč limit (24.10.2019 13:39:21) 3155
3 100 Kč 24.10.2019 13:39:22 1618
3 000 Kč limit (24.10.2019 13:39:07) 3155
2 900 Kč 24.10.2019 13:39:08 1618
2 800 Kč limit (24.10.2019 13:39:03) 3155
2 700 Kč 24.10.2019 13:39:04 1618
2 600 Kč limit (24.10.2019 13:38:56) 3155
2 500 Kč 24.10.2019 13:38:57 1618
2 400 Kč limit (18.10.2019 9:01:40) 3155
2 300 Kč 18.10.2019 9:01:41 1618
2 200 Kč limit (18.10.2019 9:01:34) 3155
2 100 Kč 18.10.2019 9:01:35 1618
2 000 Kč limit (17.10.2019 11:37:38) 3155
1 900 Kč 17.10.2019 11:37:39 1618
1 800 Kč limit (17.10.2019 11:37:23) 3155
1 700 Kč 17.10.2019 11:37:24 1618
1 600 Kč limit (17.10.2019 11:36:49) 3155
1 500 Kč 17.10.2019 11:36:50 1618
1 400 Kč limit (12.10.2019 22:43:32) 3155
1 300 Kč 12.10.2019 22:43:33 1618
1 200 Kč limit (11.10.2019 15:10:52) 3155
1 100 Kč 11.10.2019 12:25:39 3743
1 000 Kč 28.09.2019 6:22:43 3155