František Jiroudek - Podzim

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 52x80 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Rodina současného majitele získala dílo přímo od autora. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
29578. Podzim
Dražba ukončena:27.03.2019 20:24:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
8 000 Kč 12.03.2019 11:49:00 3582
7 500 Kč 07.03.2019 22:02:34 223
7 000 Kč 07.03.2019 1:36:12 1852
6 500 Kč 04.03.2019 22:21:01 3582
6 000 Kč limit (04.03.2019 22:20:56) 3759
6 000 Kč 04.03.2019 22:20:57 3582
5 500 Kč limit (03.03.2019 15:55:17) 3759
5 000 Kč 03.03.2019 15:55:18 890
4 900 Kč limit (03.03.2019 15:55:13) 3759
4 800 Kč 03.03.2019 15:55:14 890
4 700 Kč limit (03.03.2019 15:55:08) 3759
4 600 Kč 03.03.2019 15:55:09 890
4 500 Kč limit (03.03.2019 15:55:00) 3759
4 400 Kč 03.03.2019 15:55:01 890
4 300 Kč limit (03.03.2019 15:54:56) 3759
4 200 Kč 03.03.2019 15:54:57 890
4 100 Kč limit (03.03.2019 15:54:52) 3759
4 000 Kč 03.03.2019 15:54:53 890
3 900 Kč limit (03.03.2019 15:54:48) 3759
3 800 Kč 03.03.2019 15:54:49 890
3 700 Kč limit (03.03.2019 15:54:42) 3759
3 600 Kč 03.03.2019 15:54:43 890
3 500 Kč limit (03.03.2019 15:54:38) 3759
3 400 Kč 03.03.2019 15:54:39 890
3 300 Kč limit (03.03.2019 15:54:33) 3759
3 200 Kč 03.03.2019 15:54:34 890
3 100 Kč limit (03.03.2019 15:54:25) 3759
3 000 Kč 03.03.2019 15:54:26 890
2 900 Kč limit (03.03.2019 15:54:21) 3759
2 800 Kč 03.03.2019 15:54:22 890
2 700 Kč limit (03.03.2019 15:54:14) 3759
2 600 Kč 03.03.2019 15:54:15 890
2 500 Kč limit (03.03.2019 10:25:09) 3759
2 400 Kč 03.03.2019 10:25:10 1345
2 300 Kč limit (03.03.2019 10:25:05) 3759
2 200 Kč limit (03.03.2019 10:25:04) 1345
2 100 Kč limit (03.03.2019 10:11:43) 3759
2 000 Kč 02.03.2019 18:37:20 2880
1 900 Kč 01.03.2019 21:44:04 1345
1 800 Kč 01.03.2019 19:05:55 604
1 700 Kč 01.03.2019 18:49:38 3759
1 600 Kč 01.03.2019 18:17:08 1618
1 500 Kč 01.03.2019 16:03:49 3121
1 400 Kč 01.03.2019 9:48:55 1699
1 300 Kč limit (01.03.2019 9:08:40) 1345
1 300 Kč limit (01.03.2019 9:48:54) 1345
1 200 Kč 01.03.2019 8:24:03 3582
1 100 Kč limit (01.03.2019 6:40:54) 1345
1 100 Kč limit (01.03.2019 8:24:02) 1345
1 000 Kč 01.03.2019 3:46:58 2216