František Jiroudek - Na vinici

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 55x75 cm. Signováno vpravo dole Jiroudek. Datováno vlevo dole 57. R8m.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
28878. Na vinici
Dražba ukončena:27.02.2019 20:57:03
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:42 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
42 000 Kč limit (27.02.2019 20:52:02) 4967
41 000 Kč 27.02.2019 20:52:03 4996
40 000 Kč limit (27.02.2019 20:47:56) 4967
39 000 Kč 27.02.2019 20:47:57 4996
38 000 Kč limit (27.02.2019 20:43:27) 4967
37 000 Kč 27.02.2019 20:43:28 4996
36 000 Kč limit (27.02.2019 20:38:52) 4967
35 000 Kč 27.02.2019 20:38:53 4996
34 000 Kč limit (27.02.2019 20:34:00) 4967
33 000 Kč 27.02.2019 20:34:01 4996
32 000 Kč limit (27.02.2019 20:29:48) 4967
31 000 Kč 27.02.2019 20:29:49 4996
30 000 Kč limit (27.02.2019 20:25:43) 4967
29 000 Kč 27.02.2019 20:25:44 4996
28 000 Kč limit (27.02.2019 20:21:24) 4967
27 000 Kč 27.02.2019 20:21:25 5000
26 000 Kč limit (27.02.2019 20:18:40) 4967
25 000 Kč limit (27.02.2019 20:18:39) 5000
20 000 Kč limit (27.02.2019 20:18:18) 4967
19 000 Kč limit (27.02.2019 20:18:17) 5000
16 000 Kč limit (25.02.2019 10:02:35) 4967
15 000 Kč limit (25.02.2019 10:02:34) 5000
11 000 Kč limit (22.02.2019 19:45:30) 5000
10 000 Kč limit (22.02.2019 19:45:29) 4967
4 400 Kč limit (15.02.2019 10:12:59) 4967
4 300 Kč 15.02.2019 10:13:00 264
4 200 Kč limit (15.02.2019 10:12:54) 4967
4 100 Kč 15.02.2019 10:12:55 264
4 000 Kč limit (15.02.2019 10:12:50) 4967
3 900 Kč 15.02.2019 10:12:51 264
3 800 Kč limit (15.02.2019 10:12:45) 4967
3 700 Kč 15.02.2019 10:12:46 264
3 600 Kč limit (15.02.2019 10:12:40) 4967
3 500 Kč 15.02.2019 10:12:41 264
3 400 Kč limit (15.02.2019 10:12:34) 4967
3 300 Kč 15.02.2019 10:12:35 264
3 200 Kč limit (15.02.2019 10:12:28) 4967
3 100 Kč 15.02.2019 10:12:29 264
3 000 Kč limit (15.02.2019 10:12:21) 4967
2 900 Kč 15.02.2019 10:12:22 264
2 800 Kč limit (15.02.2019 10:12:14) 4967
2 700 Kč 15.02.2019 10:12:15 264
2 600 Kč limit (15.02.2019 10:12:07) 4967
2 500 Kč limit (15.02.2019 10:12:06) 264
1 800 Kč limit (09.02.2019 19:27:40) 4967
1 700 Kč limit (09.02.2019 19:27:39) 3308
1 500 Kč limit (07.02.2019 16:02:07) 4967
1 400 Kč 07.02.2019 16:02:08 619
1 300 Kč limit (05.02.2019 10:56:23) 4967
1 200 Kč 31.01.2019 23:51:42 2216
1 100 Kč 31.01.2019 22:56:07 1852
1 000 Kč 31.01.2019 22:45:08 2117