František Jiroudek - Kytice ve váze

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 45x35 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
57514. Kytice ve váze
Dražba ukončena:01.04.2021 22:02:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:19 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
19 000 Kč 24.03.2021 19:24:04 6637
18 000 Kč 23.03.2021 10:59:27 3759
17 000 Kč 23.03.2021 8:18:53 6637
16 000 Kč limit (23.03.2021 8:18:42) 8467
16 000 Kč 23.03.2021 8:18:43 6637
15 000 Kč limit (23.03.2021 8:18:28) 8467
14 000 Kč 23.03.2021 8:18:29 6637
13 000 Kč limit (23.03.2021 8:17:34) 8467
12 000 Kč 23.03.2021 8:17:35 6637
11 000 Kč limit (23.03.2021 8:17:24) 8467
10 000 Kč 23.03.2021 8:17:25 6637
9 500 Kč 22.03.2021 23:30:03 8467
9 000 Kč limit (22.03.2021 23:27:35) 3759
9 000 Kč 22.03.2021 23:27:36 8467
8 500 Kč limit (22.03.2021 22:25:35) 3759
8 000 Kč 22.03.2021 22:25:36 8467
7 500 Kč limit (22.03.2021 22:19:39) 3759
7 000 Kč 22.03.2021 22:19:40 8467
6 500 Kč limit (20.03.2021 12:39:50) 3759
6 000 Kč limit (20.03.2021 12:39:49) 3229
4 800 Kč limit (19.03.2021 22:25:52) 3229
4 700 Kč 19.03.2021 22:25:53 1831
4 600 Kč limit (18.03.2021 18:50:35) 3229
4 500 Kč limit (18.03.2021 18:50:34) 3759
3 500 Kč limit (18.03.2021 18:50:15) 3759
3 400 Kč 18.03.2021 18:50:16 3229
3 300 Kč limit (09.03.2021 12:05:42) 3759
3 200 Kč 09.03.2021 12:05:43 488
3 100 Kč limit (07.03.2021 22:46:08) 3759
3 000 Kč limit (07.03.2021 22:46:07) 121
2 300 Kč limit (07.03.2021 22:45:56) 121
2 200 Kč 07.03.2021 22:45:57 3759
2 100 Kč limit (07.03.2021 20:54:55) 121
2 000 Kč 07.03.2021 20:54:56 2985
1 900 Kč limit (07.03.2021 20:54:51) 121
1 800 Kč 07.03.2021 20:54:52 2985
1 700 Kč limit (07.03.2021 20:54:46) 121
1 600 Kč 07.03.2021 20:54:47 2985
1 500 Kč limit (06.03.2021 22:45:43) 121
1 400 Kč 05.03.2021 16:49:49 855
1 300 Kč 05.03.2021 11:22:15 6955
1 200 Kč 05.03.2021 9:47:21 3759
1 100 Kč 04.03.2021 16:42:50 1534
1 000 Kč 04.03.2021 14:08:19 4681