František Jiroudek - Kytice ve váze

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 50x60 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 60 cm

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
108802. Kytice ve váze
Dražba ukončena:10.01.2024 20:03:05
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
13 000 Kč limit (10.01.2024 20:00:05) 5629
12 000 Kč limit (10.01.2024 20:00:04) 10318
11 000 Kč limit (09.01.2024 17:01:38) 10318
10 000 Kč limit (09.01.2024 11:03:38) 5970
9 500 Kč 09.01.2024 11:03:39 3582
9 000 Kč limit (09.01.2024 11:03:32) 5970
8 500 Kč 09.01.2024 11:03:33 3582
8 000 Kč limit (08.01.2024 13:19:17) 5970
7 500 Kč limit (08.01.2024 13:19:05) 10318
7 000 Kč limit (08.01.2024 13:19:04) 5970
6 000 Kč limit (08.01.2024 13:18:56) 10318
5 500 Kč 08.01.2024 13:18:57 5970
5 000 Kč limit (08.01.2024 13:18:50) 10318
4 900 Kč 08.01.2024 13:18:51 5970
4 800 Kč limit (08.01.2024 7:40:40) 10318
4 700 Kč 07.01.2024 21:51:49 1610
4 600 Kč limit (07.01.2024 21:51:32) 1618
4 600 Kč 07.01.2024 21:51:33 1610
4 500 Kč limit (07.01.2024 21:47:09) 1618
4 400 Kč 07.01.2024 21:47:10 582
4 300 Kč limit (07.01.2024 0:25:19) 1618
4 200 Kč 07.01.2024 0:25:20 10673
4 100 Kč limit (07.01.2024 0:24:57) 1618
4 000 Kč 07.01.2024 0:24:58 10673
3 900 Kč limit (07.01.2024 0:24:50) 1618
3 800 Kč 07.01.2024 0:24:51 10673
3 700 Kč limit (07.01.2024 0:24:38) 1618
3 600 Kč 07.01.2024 0:24:39 10673
3 500 Kč limit (05.01.2024 18:24:22) 1618
3 400 Kč 05.01.2024 18:24:23 3582
3 300 Kč limit (05.01.2024 18:24:19) 1618
3 200 Kč 05.01.2024 18:24:20 3582
3 100 Kč limit (05.01.2024 18:24:17) 1618
3 000 Kč 05.01.2024 18:24:18 3582
2 900 Kč limit (05.01.2024 18:24:14) 1618
2 800 Kč 05.01.2024 18:24:15 3582
2 700 Kč limit (05.01.2024 18:24:09) 1618
2 600 Kč 05.01.2024 18:24:10 3582
2 500 Kč 03.01.2024 23:03:36 1618
2 400 Kč 03.01.2024 18:45:12 11586
2 300 Kč limit (03.01.2024 18:45:05) 766
2 200 Kč limit (03.01.2024 18:45:04) 11586
2 000 Kč limit (03.01.2024 18:44:55) 766
1 900 Kč 03.01.2024 18:44:56 11586
1 800 Kč limit (03.01.2024 16:10:47) 766
1 700 Kč 02.01.2024 10:31:06 5294
1 600 Kč 02.01.2024 9:18:50 5970
1 500 Kč 01.01.2024 14:31:44 411
1 400 Kč 30.12.2023 1:35:40 8475
1 300 Kč 28.12.2023 7:59:33 10747
1 200 Kč 27.12.2023 22:36:38 766
1 100 Kč 25.12.2023 13:26:55 10318
1 000 Kč 23.12.2023 14:48:06 5970