František Jiroudek - Květiny ve váze

Olej na plátně, 79x47 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 76 cm

Tvorba Františka Jiroudka se vyznačuje určitou mírou exprese, kterou můžeme pozorovat na předloženém zátiší. Tuto polohu sledujeme v barevné paletě, kterou umělec volí. Kompozice je pojednána prostřednictvím hlubokých tónů, kde dominantní roli hraje modrý odstín ubrusu, který pokrývá stůl. Pozadí kompozice určují jemné zemité barvy, na jejichž pozadí se výrazně vymezuje kytice skládající se z bílých květin a růží. Expresivní poloha je dále rozvinuta v rukopisu, kdy umělec pomocí dynamických tahů nanáší barvu na plochu a modeluje objem květin a listů. Lakonické a poetické dílo Františka Jiroudka je vynikající akvizicí pro sbírku domácí malby 20. století a doporučujeme ji jako skvělou finanční investici.

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
105533. Květiny ve váze
Dražba ukončena:29.11.2023 22:34:34
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:20 000 Kč