František Jiroudek - Květiny

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na překližce, 118x46 cm, signováno vpravo dole F. Jiroudek, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
11984. Květiny
Dražba ukončena:29.06.2017 19:50:01
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč 29.06.2017 19:45:01 780
11 000 Kč 29.06.2017 19:40:04 2424
10 000 Kč limit (29.06.2017 19:38:15) 1367
10 000 Kč 29.06.2017 19:38:16 2424
9 500 Kč limit (29.06.2017 19:36:58) 1367
9 000 Kč 29.06.2017 19:36:59 2424
8 500 Kč limit (29.06.2017 19:34:32) 1367
8 000 Kč 29.06.2017 17:40:08 2424
7 500 Kč limit (29.06.2017 7:48:41) 1367
7 000 Kč 29.06.2017 7:48:42 2424
6 500 Kč limit (28.06.2017 21:34:44) 1367
6 000 Kč 28.06.2017 17:34:39 890
5 500 Kč limit (28.06.2017 17:34:28) 1367
5 500 Kč 28.06.2017 17:34:29 890
5 000 Kč limit (28.06.2017 17:34:18) 1367
4 900 Kč 28.06.2017 17:34:19 890
4 800 Kč limit (28.06.2017 17:34:11) 1367
4 700 Kč 28.06.2017 17:34:12 890
4 600 Kč limit (28.06.2017 17:34:04) 1367
4 500 Kč 28.06.2017 17:34:05 890
4 400 Kč limit (28.06.2017 17:33:57) 1367
4 300 Kč 28.06.2017 17:33:58 890
4 200 Kč limit (28.06.2017 15:41:26) 1367
4 100 Kč limit (28.06.2017 15:41:25) 194
2 600 Kč limit (27.06.2017 1:49:48) 194
2 500 Kč limit (27.06.2017 1:49:47) 609
2 000 Kč limit (26.06.2017 10:38:38) 609
1 900 Kč 26.06.2017 8:39:19 2424
1 800 Kč limit (26.06.2017 8:39:12) 890
1 800 Kč 26.06.2017 8:39:13 2424
1 700 Kč 17.06.2017 9:30:50 890
1 600 Kč 16.06.2017 23:43:51 1852
1 500 Kč 16.06.2017 14:42:47 2424
1 400 Kč 09.06.2017 17:57:43 609
1 300 Kč 08.06.2017 8:55:51 2562
1 200 Kč 05.06.2017 14:56:52 609
1 100 Kč 03.06.2017 9:50:19 890
1 000 Kč 02.06.2017 9:22:38 849