František Jiroudek - Krajina s řekou

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 75x100 cm, signováno vlevo dole F. Jiroudek 1955, rám.

Pozn.: Vzadu štítek + přípis. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
10680. Krajina s řekou
Dražba ukončena:01.06.2017 18:04:00
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:27 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
27 000 Kč limit (01.06.2017 4:29:10) 1623
26 000 Kč 01.06.2017 0:35:53 121
25 000 Kč limit (31.05.2017 21:33:03) 593
25 000 Kč limit (31.05.2017 21:33:04) 2734
21 000 Kč limit (31.05.2017 19:53:36) 593
20 000 Kč limit (31.05.2017 19:52:57) 2734
20 000 Kč limit (31.05.2017 19:52:58) 593
17 000 Kč limit (31.05.2017 19:32:16) 2734
16 000 Kč 31.05.2017 17:59:22 36
15 000 Kč limit (29.05.2017 23:25:55) 1623
14 000 Kč 29.05.2017 23:25:56 36
13 000 Kč limit (29.05.2017 21:27:01) 1623
12 000 Kč 29.05.2017 21:27:02 2635
11 000 Kč limit (29.05.2017 19:02:20) 1623
10 000 Kč 29.05.2017 19:02:21 36
9 500 Kč limit (13.05.2017 14:30:21) 1623
9 000 Kč 13.05.2017 14:30:22 1260
8 500 Kč limit (12.05.2017 14:10:29) 1623
8 000 Kč 12.05.2017 11:57:53 2734
7 500 Kč 29.04.2017 22:05:29 1260
7 000 Kč limit (29.04.2017 22:05:13) 831
6 500 Kč 29.04.2017 22:05:14 1260
6 000 Kč limit (29.04.2017 20:35:44) 831
5 500 Kč limit (29.04.2017 20:35:43) 36
4 200 Kč limit (29.04.2017 20:35:26) 831
4 100 Kč 29.04.2017 20:35:27 36
4 000 Kč limit (28.04.2017 22:03:28) 831
3 900 Kč 28.04.2017 22:03:29 1260
3 800 Kč limit (28.04.2017 22:03:21) 831
3 700 Kč 28.04.2017 22:03:22 1260
3 600 Kč limit (28.04.2017 22:03:16) 831
3 500 Kč 28.04.2017 22:03:17 1260
3 400 Kč limit (28.04.2017 22:03:09) 831
3 300 Kč 28.04.2017 22:03:10 1260
3 200 Kč limit (28.04.2017 22:03:02) 831
3 100 Kč 28.04.2017 22:03:03 1260
3 000 Kč limit (28.04.2017 22:02:56) 831
2 900 Kč 28.04.2017 22:02:57 1260
2 800 Kč limit (28.04.2017 21:59:48) 831
2 700 Kč 28.04.2017 21:59:49 1260
2 600 Kč limit (28.04.2017 21:59:42) 831
2 500 Kč 28.04.2017 21:59:43 1260
2 400 Kč limit (28.04.2017 21:59:35) 831
2 300 Kč 28.04.2017 21:59:36 1260
2 200 Kč limit (28.04.2017 21:59:29) 831
2 100 Kč 28.04.2017 21:59:30 1260
2 000 Kč limit (28.04.2017 21:42:36) 831
1 900 Kč 28.04.2017 21:42:37 36
1 800 Kč limit (28.04.2017 19:57:34) 831
1 700 Kč 28.04.2017 19:57:35 2562
1 600 Kč limit (28.04.2017 15:33:13) 831
1 500 Kč 28.04.2017 15:33:14 604
1 400 Kč limit (28.04.2017 9:49:18) 831
1 300 Kč 28.04.2017 9:21:56 1260
1 200 Kč 28.04.2017 7:29:41 2241