František Jiroudek - Krajina od Semil

Detail položky

Detail položky

Olej na sololitu, 32x39 cm. Nesignováno. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
42523. Krajina od Semil
Dražba ukončena:26.03.2020 21:09:50
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč 26.03.2020 21:04:50 6609
11 000 Kč 26.03.2020 21:00:35 536
10 000 Kč 26.03.2020 20:59:42 6609
9 500 Kč 26.03.2020 20:55:02 536
9 000 Kč limit (26.03.2020 16:57:10) 244
8 500 Kč 26.03.2020 16:57:11 3037
8 000 Kč limit (26.03.2020 16:57:03) 244
7 500 Kč 26.03.2020 16:57:04 3037
7 000 Kč limit (26.03.2020 16:56:53) 244
6 500 Kč 26.03.2020 16:56:54 3037
6 000 Kč limit (26.03.2020 16:56:48) 244
5 500 Kč 26.03.2020 16:56:49 3037
5 000 Kč limit (26.03.2020 16:56:41) 244
4 900 Kč 26.03.2020 16:56:42 3037
4 800 Kč limit (26.03.2020 16:47:47) 244
4 700 Kč 26.03.2020 16:47:48 6609
4 600 Kč limit (26.03.2020 16:47:40) 244
4 500 Kč 26.03.2020 16:47:41 6609
4 400 Kč limit (26.03.2020 16:47:34) 244
4 300 Kč 26.03.2020 16:47:35 6609
4 200 Kč limit (26.03.2020 16:47:30) 244
4 100 Kč 26.03.2020 16:47:31 6609
4 000 Kč limit (26.03.2020 16:47:25) 244
3 900 Kč 26.03.2020 16:47:26 6609
3 800 Kč limit (26.03.2020 16:47:17) 244
3 700 Kč 26.03.2020 16:47:18 6609
3 600 Kč limit (26.03.2020 16:47:09) 244
3 500 Kč 26.03.2020 16:47:10 6609
3 400 Kč limit (26.03.2020 16:47:02) 244
3 300 Kč 26.03.2020 16:47:03 6609
3 200 Kč limit (25.03.2020 17:40:46) 244
3 100 Kč 23.03.2020 17:29:31 6609
3 000 Kč 23.03.2020 13:58:08 3037
2 900 Kč 20.03.2020 16:43:27 6609
2 800 Kč 17.03.2020 8:52:33 3251
2 700 Kč 16.03.2020 19:51:14 6609
2 600 Kč 15.03.2020 10:40:56 3251
2 500 Kč 15.03.2020 10:05:41 2117
2 400 Kč 14.03.2020 15:59:20 3251
2 300 Kč 14.03.2020 14:51:10 6609
2 200 Kč 12.03.2020 23:09:24 1336
2 100 Kč 12.03.2020 20:13:03 3582
2 000 Kč 12.03.2020 9:03:23 3251
1 900 Kč 11.03.2020 23:30:06 1336
1 800 Kč 11.03.2020 15:05:55 1618
1 700 Kč 10.03.2020 18:58:19 3251
1 600 Kč 10.03.2020 18:14:35 1618
1 500 Kč 10.03.2020 16:46:18 3251
1 400 Kč 09.03.2020 18:57:12 1618
1 300 Kč 09.03.2020 16:03:27 3251
1 200 Kč 09.03.2020 12:38:05 1534
1 100 Kč 06.03.2020 12:12:13 1618
1 000 Kč 05.03.2020 12:59:56 2216