František Jiroudek - Krajina

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 45x70 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
58781. Krajina
Dražba ukončena:29.04.2021 22:25:27
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:34 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
34 000 Kč limit (29.04.2021 22:20:27) 5629
33 000 Kč 29.04.2021 22:16:25 8053
32 000 Kč limit (29.04.2021 22:16:13) 5629
31 000 Kč 29.04.2021 22:16:14 8053
30 000 Kč limit (29.04.2021 22:15:11) 5629
29 000 Kč 29.04.2021 22:15:12 8053
28 000 Kč limit (29.04.2021 22:14:32) 5629
27 000 Kč 29.04.2021 22:14:33 8053
26 000 Kč limit (29.04.2021 22:13:15) 5629
25 000 Kč 29.04.2021 22:13:16 8053
24 000 Kč limit (29.04.2021 22:12:45) 5629
23 000 Kč 29.04.2021 22:12:46 8053
22 000 Kč limit (29.04.2021 22:09:22) 5629
21 000 Kč 29.04.2021 22:05:21 8053
20 000 Kč 29.04.2021 22:05:02 5629
19 000 Kč 29.04.2021 22:00:48 8053
18 000 Kč 29.04.2021 21:59:36 5629
17 000 Kč 29.04.2021 21:55:19 8053
16 000 Kč 29.04.2021 21:54:15 5629
15 000 Kč 29.04.2021 21:25:15 8053
14 000 Kč 13.04.2021 8:20:34 3229
13 000 Kč 10.04.2021 13:38:21 3759
12 000 Kč 09.04.2021 20:55:47 3229
11 000 Kč 03.04.2021 16:04:51 3759
10 000 Kč limit (03.04.2021 16:04:43) 121
10 000 Kč 03.04.2021 16:04:44 3759
9 500 Kč limit (03.04.2021 16:04:40) 121
9 000 Kč limit (03.04.2021 16:04:39) 3759
1 900 Kč limit (03.04.2021 16:04:30) 121
1 800 Kč 03.04.2021 16:04:31 3759
1 700 Kč limit (03.04.2021 16:04:28) 121
1 600 Kč 03.04.2021 16:04:29 3759
1 500 Kč limit (03.04.2021 0:27:37) 121
1 400 Kč 03.04.2021 0:27:38 1852
1 300 Kč limit (02.04.2021 17:03:23) 121
1 200 Kč 02.04.2021 15:05:28 3759
1 100 Kč 02.04.2021 6:41:43 3121
1 000 Kč 01.04.2021 23:10:44 2117