František Jiroudek - Krajina

Olej na plátně, 75x99 cm. Signováno vpravo dole Jiroudek. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 102 cm

Nabízené dílo představuje typickou ukázku osobitého krajinářského projevu Františka Jiroudka, který se vyznačoval spontánní, až impresionistickou technikou a živou barevností. Jiroudek byl mistr direktního zachycení vnitřního působení krajiny. Na tomto obraze zaznamenal kopcovitý terén se vzdáleným horizontem a oblohou. Paleta je typicky intenzivní a výrazná se sytými odstíny modré a zelené, které přímo apelují na divákovy smysly. Rychlá gestická práce s rukopisem umožňuje číst autorovo zaujetí procesem tvorby. Františku Jiroudkovi plným právem patří místo vysoce originálního a žádaného krajináře, který zpřítomňoval náboj krajiny s její energií, životností a sílou. Hodnota obrazu je nesporná.

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

posouzeno znalcem
117210. Krajina
Zbývá:6 dnů, 18 hodin
Konec dražby:26.06.2024 20:19:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:7 000 Kč