František Jiroudek - Kosatce

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně fixováno na kartonu, 70x47 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Zezadu na plátně autorský přípis + datováno 1979 viz. štítek na kartonu.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
91615. Kosatce
Dražba ukončena:30.03.2023 21:13:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:22 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
22 000 Kč limit (30.03.2023 18:12:24) 9311
21 000 Kč limit (30.03.2023 18:12:23) 12252
7 500 Kč limit (30.03.2023 16:18:05) 12252
7 000 Kč 29.03.2023 21:30:18 488
6 500 Kč 29.03.2023 20:47:24 3121
6 000 Kč limit (29.03.2023 20:46:57) 3582
6 000 Kč 29.03.2023 20:46:58 3121
5 500 Kč limit (28.03.2023 19:51:34) 3582
5 000 Kč limit (28.03.2023 19:51:33) 11249
4 800 Kč limit (28.03.2023 19:51:19) 11249
4 700 Kč 28.03.2023 19:51:20 3582
4 600 Kč limit (28.03.2023 19:51:12) 11249
4 500 Kč 28.03.2023 19:51:13 3582
4 400 Kč limit (28.03.2023 15:55:12) 11249
4 300 Kč 28.03.2023 15:55:13 1618
4 200 Kč limit (26.03.2023 18:09:16) 11249
4 100 Kč 26.03.2023 17:00:41 488
4 000 Kč limit (26.03.2023 12:48:17) 11249
4 000 Kč 26.03.2023 12:48:18 8053
3 900 Kč limit (26.03.2023 12:46:06) 11249
3 800 Kč 26.03.2023 12:46:07 9161
3 700 Kč limit (25.03.2023 15:53:51) 11249
3 600 Kč 25.03.2023 8:10:52 488
3 500 Kč 24.03.2023 10:17:52 3743
3 400 Kč 23.03.2023 20:09:20 2263
3 300 Kč 21.03.2023 11:34:30 10673
3 200 Kč 16.03.2023 17:59:46 3121
3 100 Kč 16.03.2023 8:36:27 4830
3 000 Kč 15.03.2023 21:17:55 3582
2 900 Kč 15.03.2023 18:32:24 3229
2 800 Kč 10.03.2023 21:32:21 3121
2 700 Kč 09.03.2023 21:04:56 12344
2 600 Kč 09.03.2023 18:04:08 3229
2 500 Kč 09.03.2023 12:14:28 3121
2 400 Kč 07.03.2023 12:29:13 3229
2 300 Kč 06.03.2023 23:11:34 8467
2 200 Kč 06.03.2023 18:39:09 3121
2 100 Kč 06.03.2023 0:47:37 4830
2 000 Kč 05.03.2023 21:00:09 3229
1 900 Kč 02.03.2023 14:51:16 3121
1 800 Kč 01.03.2023 1:58:20 11249
1 700 Kč 26.02.2023 11:25:07 488
1 600 Kč 25.02.2023 18:01:01 3229
1 500 Kč 24.02.2023 22:14:39 2684
1 400 Kč 24.02.2023 19:58:40 488
1 300 Kč 24.02.2023 18:24:51 3582
1 200 Kč 24.02.2023 13:20:52 5420
1 100 Kč 24.02.2023 10:32:56 5084
1 000 Kč 24.02.2023 7:35:46 9420