František Jiroudek - Kopcovitá krajina

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 55x75 cm. Signováno vlevo dole Jiroudek. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
67423. Kopcovitá krajina
Dražba ukončena:28.10.2021 22:48:10
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:20 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
20 000 Kč limit (28.10.2021 22:43:09) 9311
19 000 Kč 28.10.2021 22:43:10 9102
18 000 Kč limit (28.10.2021 22:43:01) 9311
17 000 Kč 28.10.2021 22:43:02 9102
16 000 Kč limit (28.10.2021 22:42:06) 9311
15 000 Kč 28.10.2021 22:41:28 4616
14 000 Kč 28.10.2021 22:39:01 9102
13 000 Kč limit (28.10.2021 22:38:15) 9311
13 000 Kč 28.10.2021 22:38:16 4616
12 000 Kč limit (28.10.2021 22:37:46) 9311
11 000 Kč limit (28.10.2021 22:37:45) 4616
9 500 Kč limit (28.10.2021 22:36:05) 4616
9 000 Kč 28.10.2021 22:36:06 9311
8 500 Kč limit (28.10.2021 22:33:53) 4616
8 000 Kč 28.10.2021 22:33:54 9102
7 500 Kč limit (28.10.2021 22:31:13) 4616
7 000 Kč 28.10.2021 22:31:14 2405
6 500 Kč 28.10.2021 22:26:12 4616
6 000 Kč 28.10.2021 22:26:05 9102
5 500 Kč 28.10.2021 22:25:04 4616
5 000 Kč limit (28.10.2021 22:25:03) 4564
4 900 Kč limit (28.10.2021 22:20:45) 4564
4 800 Kč 28.10.2021 22:10:44 264
4 700 Kč 28.10.2021 20:10:27 3037
4 600 Kč limit (28.10.2021 20:10:20) 6147
4 500 Kč 28.10.2021 20:10:21 3037
4 400 Kč limit (28.10.2021 20:10:12) 6147
4 300 Kč 28.10.2021 20:10:13 3037
4 200 Kč limit (28.10.2021 20:10:04) 6147
4 100 Kč 28.10.2021 20:10:05 3037
4 000 Kč limit (28.10.2021 19:30:31) 6147
3 900 Kč 28.10.2021 8:01:24 831
3 800 Kč 27.10.2021 22:13:51 1852
3 700 Kč 27.10.2021 16:27:13 1087
3 600 Kč 09.10.2021 21:49:12 6147
3 500 Kč 08.10.2021 21:34:32 4851
3 400 Kč 06.10.2021 20:48:00 8053
3 300 Kč 04.10.2021 13:14:08 831
3 200 Kč 03.10.2021 19:29:23 3759
3 100 Kč limit (03.10.2021 9:48:09) 1345
3 100 Kč 03.10.2021 9:48:10 3759
3 000 Kč limit (03.10.2021 9:48:08) 1345
2 900 Kč 03.10.2021 9:48:09 3759
2 800 Kč limit (03.10.2021 9:48:05) 1345
2 700 Kč 03.10.2021 9:48:06 3759
2 600 Kč limit (03.10.2021 9:48:04) 1345
2 500 Kč 03.10.2021 9:48:05 3759
2 400 Kč limit (03.10.2021 9:48:01) 1345
2 300 Kč 03.10.2021 9:48:02 3759
2 200 Kč limit (02.10.2021 12:24:54) 1345
2 100 Kč 02.10.2021 12:24:55 5084
2 000 Kč limit (02.10.2021 10:03:51) 1345
1 900 Kč 02.10.2021 10:03:52 9102
1 800 Kč limit (01.10.2021 16:06:26) 1345
1 800 Kč 01.10.2021 16:06:27 3121
1 700 Kč limit (01.10.2021 13:28:55) 1345
1 600 Kč 01.10.2021 12:50:23 3582
1 500 Kč 01.10.2021 0:40:01 1345