František Jiroudek - Herci- postavy

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 88x61 cm. Signováno vlevo dole F. Jiroudek. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. a PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
38216. Herci- postavy
Dražba ukončena:28.11.2019 21:09:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:130 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
130 000 Kč limit (28.11.2019 21:03:48) 4356
120 000 Kč limit (28.11.2019 21:03:47) 6189
95 000 Kč limit (16.11.2019 19:53:31) 4356
90 000 Kč limit (16.11.2019 19:53:30) 6189
85 000 Kč limit (14.11.2019 22:23:13) 6189
80 000 Kč limit (14.11.2019 22:23:12) 4356
60 000 Kč limit (14.11.2019 22:04:30) 4356
55 000 Kč limit (14.11.2019 22:04:29) 6189
36 000 Kč limit (14.11.2019 22:04:02) 4356
35 000 Kč limit (14.11.2019 22:04:01) 6189
23 000 Kč limit (14.11.2019 21:49:33) 4356
22 000 Kč 14.11.2019 21:49:34 6189
21 000 Kč limit (14.11.2019 21:49:11) 4356
20 000 Kč 14.11.2019 21:49:12 6189
19 000 Kč limit (14.11.2019 21:48:52) 4356
18 000 Kč limit (14.11.2019 21:48:51) 6189
16 000 Kč limit (14.11.2019 21:48:32) 4356
15 000 Kč limit (14.11.2019 21:48:31) 6189
11 000 Kč limit (12.11.2019 22:39:44) 4356
10 000 Kč limit (12.11.2019 22:39:43) 121
6 500 Kč limit (12.11.2019 9:27:11) 121
6 000 Kč 11.11.2019 22:23:18 5720
5 500 Kč 11.11.2019 14:03:06 3121
5 000 Kč limit (10.11.2019 22:38:26) 5008
5 000 Kč limit (10.11.2019 22:38:27) 2117
3 600 Kč limit (10.11.2019 22:17:49) 5008
3 500 Kč 10.11.2019 22:17:50 2117
3 400 Kč limit (10.11.2019 22:17:44) 5008
3 300 Kč 10.11.2019 22:17:45 2117
3 200 Kč limit (10.11.2019 22:17:40) 5008
3 100 Kč 10.11.2019 22:17:41 2117
3 000 Kč limit (10.11.2019 22:17:35) 5008
2 900 Kč 10.11.2019 22:17:36 2117
2 800 Kč limit (10.11.2019 22:17:23) 5008
2 700 Kč 10.11.2019 22:17:24 2117
2 600 Kč limit (10.11.2019 20:10:44) 5008
2 500 Kč limit (10.11.2019 20:10:43) 5215
2 200 Kč limit (10.11.2019 20:10:30) 5008
2 100 Kč limit (10.11.2019 20:10:29) 5215
1 900 Kč 10.11.2019 13:04:25 5008
1 800 Kč 10.11.2019 5:47:13 5958
1 700 Kč 09.11.2019 23:01:13 5008
1 600 Kč 09.11.2019 16:23:38 849
1 500 Kč 09.11.2019 11:46:04 3133