František Jiroudek - Dětské hry v parku

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 96x131 cm. Nesignováno. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Vzadu popisný štítek.

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
42467. Dětské hry v parku
Dražba ukončena:26.03.2020 20:11:26
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč limit (26.03.2020 20:06:25) 985
10 000 Kč 26.03.2020 20:06:26 4970
9 500 Kč limit (26.03.2020 20:02:01) 985
9 000 Kč 26.03.2020 20:02:02 777
8 500 Kč limit (26.03.2020 20:01:43) 985
8 000 Kč 26.03.2020 20:01:44 777
7 500 Kč limit (26.03.2020 19:55:30) 985
7 000 Kč 26.03.2020 19:23:47 866
6 500 Kč limit (26.03.2020 19:23:22) 985
6 000 Kč 26.03.2020 19:23:23 866
5 500 Kč limit (26.03.2020 19:23:17) 985
5 000 Kč 26.03.2020 19:23:18 866
4 900 Kč limit (26.03.2020 19:23:13) 985
4 800 Kč 26.03.2020 19:23:14 866
4 700 Kč limit (26.03.2020 19:23:09) 985
4 600 Kč 26.03.2020 19:23:10 866
4 500 Kč limit (26.03.2020 19:23:04) 985
4 400 Kč 26.03.2020 19:23:05 866
4 300 Kč limit (26.03.2020 19:22:58) 985
4 200 Kč 26.03.2020 19:22:59 866
4 100 Kč limit (26.03.2020 19:22:50) 985
4 000 Kč 26.03.2020 19:22:51 866
3 900 Kč limit (26.03.2020 19:22:46) 985
3 800 Kč 26.03.2020 19:22:47 866
3 700 Kč limit (26.03.2020 19:22:42) 985
3 600 Kč 26.03.2020 19:22:43 866
3 500 Kč limit (26.03.2020 19:22:36) 985
3 400 Kč 26.03.2020 19:22:37 866
3 300 Kč limit (26.03.2020 15:35:51) 985
3 200 Kč limit (26.03.2020 15:35:50) 4830
2 100 Kč limit (26.03.2020 6:10:36) 4830
2 000 Kč 26.03.2020 0:22:17 2405
1 900 Kč 25.03.2020 18:37:30 3975
1 800 Kč 25.03.2020 16:17:04 264
1 700 Kč 25.03.2020 13:26:24 3975
1 600 Kč 24.03.2020 21:15:37 683
1 500 Kč 19.03.2020 17:04:18 1252
1 400 Kč 15.03.2020 22:32:33 6806
1 300 Kč 12.03.2020 22:05:03 604
1 200 Kč 11.03.2020 15:34:41 4830
1 100 Kč 11.03.2020 11:57:37 264
1 000 Kč limit (09.03.2020 20:32:25) 1345
1 000 Kč limit (11.03.2020 11:57:36) 1345