František Jiroudek - Atelier

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 85x81 cm. Signováno dole uprostřed Jiroudek. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1914, Lhota u Semil - 1991, Praha
Malíř, grafik, scénický výtvarník a pedagog. Studoval na Umělecko-průmyslové škole, poté na Vysoké škole technické v Praze a nakonec na Akademii výtvarného umění u W. Nowaka. Do roku 1961 působil jako profesor, od 1970 jako rektor Akademie výtvarných umění v Praze. Na počátku své kariéry v době války se věnoval scénické tvorbě a vytvořil též několik obrazů z divadelního života. Po válce do jeho díla výrazně pronikl vliv Pierra Bonnarda a Jiroudek se začal více zajímat o krajinomalbu, u které v podstatě zůstal po zbytek svého tvůrčího života. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, většině krajských galerií, v Ermitáži a Puškinově muzeu v Rusku, Národní galerii v Torontu, Uruguay, Dánsku a jiných zemích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo
23573. Atelier
Dražba ukončena:31.10.2018 19:51:16
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:38 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
38 000 Kč limit (31.10.2018 19:46:15) 4356
37 000 Kč 31.10.2018 19:46:16 4517
36 000 Kč limit (31.10.2018 19:41:49) 4356
35 000 Kč 31.10.2018 19:41:50 4517
34 000 Kč limit (31.10.2018 19:37:11) 4356
33 000 Kč 31.10.2018 19:37:12 4517
32 000 Kč limit (31.10.2018 17:30:35) 4356
31 000 Kč 31.10.2018 15:46:26 943
30 000 Kč limit (31.10.2018 15:46:17) 4356
29 000 Kč 31.10.2018 15:46:18 943
28 000 Kč limit (31.10.2018 15:46:13) 4356
27 000 Kč 31.10.2018 15:46:14 943
26 000 Kč limit (31.10.2018 13:31:58) 4356
25 000 Kč 31.10.2018 13:31:59 943
24 000 Kč limit (31.10.2018 13:31:44) 4356
23 000 Kč 31.10.2018 13:31:45 943
22 000 Kč limit (31.10.2018 8:22:50) 4356
21 000 Kč 31.10.2018 8:22:51 943
20 000 Kč limit (31.10.2018 8:22:42) 4356
19 000 Kč 31.10.2018 8:22:43 943
18 000 Kč limit (29.10.2018 17:16:33) 4356
17 000 Kč 28.10.2018 17:45:43 488
16 000 Kč limit (28.10.2018 17:45:34) 3759
15 000 Kč 28.10.2018 17:45:35 488
14 000 Kč limit (24.10.2018 23:22:06) 3759
13 000 Kč 23.10.2018 17:13:03 488
12 000 Kč 11.10.2018 17:22:23 3759
11 000 Kč 03.10.2018 10:53:27 3121
10 000 Kč limit (03.10.2018 7:12:23) 121
10 000 Kč limit (03.10.2018 7:12:24) 4356
5 000 Kč limit (02.10.2018 13:33:43) 121
4 900 Kč limit (02.10.2018 13:33:42) 2358
4 200 Kč limit (29.09.2018 21:58:51) 2358
4 100 Kč limit (29.09.2018 21:58:50) 2216
3 800 Kč limit (29.09.2018 19:19:33) 2216
3 700 Kč 29.09.2018 19:19:34 2001
3 600 Kč limit (29.09.2018 3:49:02) 2216
3 500 Kč limit (29.09.2018 3:49:01) 619
3 200 Kč limit (29.09.2018 3:48:35) 619
3 100 Kč limit (29.09.2018 3:48:34) 2216
2 200 Kč limit (29.09.2018 3:48:02) 619
2 100 Kč limit (29.09.2018 3:48:01) 2216
1 400 Kč limit (28.09.2018 21:24:08) 619
1 300 Kč 28.09.2018 13:52:22 1852
1 200 Kč 28.09.2018 10:59:55 2216
1 100 Kč limit (28.09.2018 6:34:28) 1345
1 100 Kč limit (28.09.2018 10:59:54) 1345
1 000 Kč 28.09.2018 0:00:22 849