František Hudeček - Torzo

Olej na sololitu, 55x44 cm. Signováno nahoře Fr. Hudeček. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 64 cm

Obraz s názvem Torzo patří k malbám, ve kterých se Hudeček silněji přikláněl k abstraktní výrazové poloze. Na tomto působivém díle se konkrétně zabýval záznamem imaginativní fragmentární figury. Zřetelně se zde projevuje tendence k sugestivnímu přednesu, který se přibližuje surrealistické estetice, a bytostně výtvarné užití malířských prostředků. Hudeček sáhl k jímavé paletě, ve které se prosazují melancholické odstíny fialové a purpurové. Samotné torzo zdůrazňuje teplý tón oranžové barvy, který divákovi umožňuje vnímat tvarové kvality jeho oblých forem, jež připomenou ladné rysy ženského těla. Charakteristicky je pojednána povrchová struktura malby, která vertikálními tahy před torzem vytváří další plán. Hudeček zde opět projevuje svou schopnost zužitkovat malířské zkušenosti a spojit je v díle, ve kterém se obsah dokonale propojuje s výtvarnou formou. Dílo by nemělo uniknout pozornosti žádného sběratele.

o autorovi: 1909 - 1990
Malíř, grafik.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 600 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
107111. Torzo
Dražba ukončena:13.12.2023 23:33:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč