František Hudeček - Předjaří u vesnice

Olej na plátně, 70x90 cm. Signováno vlevo dole Fr. Hudeček 37. Rámováno.
Obraz Předjaří u vesnice datovaný do druhé poloviny 30. let 20. století patří k poněkud méně známé, ale vysoce ceněné krajinářské tvorbě Františka Hudečka. Přírodní výjev je pojat spíše realisticky, kdy malíř nechává k divákovi promlouvat krajinu samu. Na svažitém břehu se zbytky sněhu se pne několik stromů, zatímco takřka ve středu kompozice zurčí potok. Malíř dokázal v jemných náznacích nezaměnitelně zachytit svěžest probouzející se jarní přírody. Neotřelou krásu této krajiny posiluje také odstín oblohy na pozadí, kde lze na horizontu postřehnout siluety střech vesnické usedlosti. Vyzdvihnout lze i práci s kladením barev. Předkládaný obraz je dokladem autorova malířského mistrovství.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1909 - 1990
Malíř, grafik.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 600 000 Kč.

71744. Předjaří u vesnice
Zbývá:10 dnů, 9 hodin
Konec dražby:27.01.2022 21:05:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:29 000 Kč