Olej na kartonu, 67x51 cm. Signováno vlevo dole Horejc Fr. Rámováno.
Nejdelší strana: 85 cm
o autorovi: 1885 – 1963
Malíř. Studoval AVU v Praze u profesorů Bukovace a Ženíška. Maloval krajiny, podobizny, věnoval se sakrálním námětům. Dva roky žil v Káhiře, odkud jsou i náměty některých jeho prací. Byl též restaurátorem obrazů.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35.000 Kč.