František Gross

61108. Fabrika

popis: Kombinovaná technika, 20x26 cm. Signováno vpravo dole F. Gross. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1909 - 1985
Narodil se v Nové Pace. Studoval na ČVUT u prof. Blažíčka a na UMPRUM u prof. Kysely. Náměty čerpal na městských periferiích, maloval vnitřky bytů, dílen, strojíren, laboratoří, ohrady, chatové kolonie. Vyšel z kubismu a surrealismu, blížil se impresionismu. Používal všech technik malby i jejich kombinací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 700 000 Kč.

dražba ukončena: 01.07.2021 22:42:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 2 200 Kč