Akryl na plátně, 110x150 cm. Značeno vpravo dole. Signováno vzadu František Florian. Nerámováno.
Pozn.: Přiložen certifikát k dílu. Dílo pochází přímo z ateliéru autora.
Akryl na plátně. Autor zobrazuje snovou scénu ve které se mísí především tropické motivy a motivy figur v pohybu připomínající tanec. Dívákovi chvíli potrvá než se ve scéně vyzná a objeví všechny figury, které z tropické scény vystupují. Obraz silně ovlivněn dílem PIcassa, karibskou kulturou, japonským uměním. Na obraze se mimo figur objevují i náznaky figur ze zvířecí říše, jedná se pak především o znázornění hada ve spodu obrazu, který se proplétá mezi modrými koly. Autor ve svých dílech rád zobrazuje hada jako symbol moudrosti. Scéna silně ovlivněna pohybem a zobrazuje radost z pohybu i samotného bytí. Divák by měl mít ze scény až elektrizující prožitek.
o autorovi: 1993