František Emler - U chalupy

Akvarel, 10x14 cm. Signováno vlevo dole F. Emler. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1912 - Přelouč – 1992 (Praha)
Český malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, scénograf. Studoval na AVU v Praze u prof O. Nejedlého. Zamiloval si jih Evropy, studoval v Římě u prof. Carla Silveriho na Accademia di belle arti. Po válce absolvoval čestný rok na AVU u prof. V. Pukla. V letech 1947 – 1949 studoval v ateliéru André Lhota v Paříži, současně byl zapsán na École nationale supérieur des Beaux arts u prof. Duclose a R. Camiho. Je zastoupen ve sbírkách Národní galerie, GHMP aj. V roce 1938 získal Italskou cenu a celoroční stipendium v Itálii, roku 1948 Cenu Fadeleine Bunoust na Salon National v Paříži. Dále získal množství cen a čestných uznání za ilustrace knih.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 85 000 Kč.

89208. U chalupy
Zbývá:2 dnů, 20 hodin
Konec dražby:29.01.2023 20:06:00
Vyvolávací cena:500 Kč