František Emler - Strojvedoucí

Akvarel, 27x17 cm. Signováno vpravo dole Emler a vzadu Emler. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1912 - Přelouč – 1992 (Praha)
Český malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, scénograf. Studoval na AVU v Praze u prof O. Nejedlého. Zamiloval si jih Evropy, studoval v Římě u prof. Carla Silveriho na Accademia di belle arti. Po válce absolvoval čestný rok na AVU u prof. V. Pukla. V letech 1947 – 1949 studoval v ateliéru André Lhota v Paříži, současně byl zapsán na École nationale supérieur des Beaux arts u prof. Duclose a R. Camiho. Je zastoupen ve sbírkách Národní galerie, GHMP aj. V roce 1938 získal Italskou cenu a celoroční stipendium v Itálii, roku 1948 Cenu Fadeleine Bunoust na Salon National v Paříži. Dále získal množství cen a čestných uznání za ilustrace knih.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 85 000 Kč.

doporučujeme
84216. Strojvedoucí
Zbývá:9 dnů, 18 hodin
Konec dražby:12.10.2022 20:19:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:500 Kč

500 Kč 18.09.2022 7:42:07 6323