Olej na kartonu, 47x33 cm. Signováno vpravo dole Fr. Dvořák. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu přípis.
Nejdelší strana: 48 cm
Předložená ukázka tvorby Františka Dvořáka zobrazuje ženu v zahradě zalité slunečním světlem. Modelka zachycena z profilu sedí ve středu obrazového prostoru. Její pravá ruka nenuceně spadá na stehna a střídmá postava svědčí o vysokém postavení ženy. Dominantu kompozice tvoří valéry zelené barvy, na jejichž pozadí se vymezují odstíny šatu modelky kontrastující s tlumenými fialovými tóny. Jasný bílý odstín halenky a klobouku pokrývajícího hlavu zobrazené tvoří výrazný reflex prosvětlující scénu. Autorův uvolněný rukopis plně vyjadřuje náladu letního odpoledne, kdy tvary přírody se rozplývají v barevných tónech atmosféry. Figurální kompozice patří ke stěžejním tématům Dvořáková díla a jsou stabilně vysoce ceněné.
o autorovi: 1862 - 1927
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 600 000 Kč.