František Drtikol - Abiturienti čes. stát. realky

Fotografie, 22x13 cm. Značeno dole uprostřed Drtikol - Praha. Rok 1923 - 1924. Fotografie nalepena na kartonu.

Pozn.: Karton mírně poškozen.

o autorovi: 1883 - 1961
Narodil se v Příbrami. Od dětství projevoval výtvarný talent, ale studoval a profesionálně se zabýval především fotografií, která ho i proslavila. V roce 1935, oceněn doma a oslavován ve světě, fotografování zanechal. Jeho vnitřní vývoj vyžadoval širší možnosti projevu, které mu poskytlo malování. Aktivně se věnoval budhismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 850 000 Kč.

70722. Abiturienti čes. stát. realky
Dražba ukončena:13.01.2022 20:16:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč