František Dostál - U stánku

Autorská zvětšenina fotografie, digitální tisk, 30x40 cm. Nesignováno. Rámováno.

Pozn.: Pochází z velmi úspěšného cyklu "Letní lidé". Byla vystavena na autorově výstavě uspořádané k jeho narozeninám v Jakubec Gallery v Praze 1. Dílo věnoval sponzor ve prospěch Nadačního fondu LuckyBe pro pomoc dětem na Neonatologickém oddělení Nemocnice Na Bulovce v Praze, jehož je Lucie Borhyová, zakladatelka Nadačního fondu LuckyBe, oficiální patronkou. Příchod dítěte na svět je velkou událostí a je vždy doprovázen silnými emocemi. Někdy však pocit neskonalého štěstí zcela zastíní strach o život a zdraví předčasně narozeného miminka a pak veškerou naději a víru dáváme do rukou lékařů a sestřiček na neonatologii. Péče těchto odborníků spolu s nejlepší dostupnou technikou je pro takové děti a jejich rodiče jedinou šancí. Prostředky, které Nadační fond LuckyBe věnuje právě tomuto oddělení Nemocnice Na Bulovce v Praze, již pomohly nespočtu předčasně narozených miminek, která svůj příchod na svět měla složitý a náročný. „Jsem ráda, že i z uměleckých kruhů se dostává zájmu našemu projektu, tímto moc děkuji za spolupráci manželům Jakubcovým“, uvádí Lucie Borhyová. Kompletní výtěžek z aukce bude použit na pořízení neuromonitoru, tj. speciálního monitoru mozkových funkcí, který je schopný vyhodnotit stav mozku dítěte při závažných zdravotních problémech a po obtížném porodu. Cena tohoto přístroje je 580 000 Kč. Děkujeme Vám všem, kteří se aukce zúčastníte - díky Vám budeme mít možnost společně přispět na pořízení tohoto nákladného přístroje a pomoci tak dalším předčasně narozeným miminkům a jejich rodinám prožít normální život.

o autorovi: 1938
Reportážní a dokumentární fotograf. Fotografovat začal kolem r. 1960, nikdy se však nestal fotografem z povolání. Teoretické a praktické vědomosti získával v Klubu fotografů na Vinohradech, kde v r. 1983 založil skupinu Město. Zachycoval život obyčejných lidí na pražských ulicích, jeho fotografie však od počátku měly výtvarnou hodnotu. Jeho snímky otiskovala většina dobových novin a časopisů v letech 1975 – 1989. Mezi roky 1968 – 1990 nafotografoval v Posázaví obrazovou sondu do života trampské společnosti, kterou nazval Letní lidé. V r. 2008 obdržel cenu Ministerstva kultury ČR za celoživotní přínos amatérské fotografii. Uspořádal více než 30 výstav, je autorem či spoluautorem množství publikací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč.

vydraženo charita
František Dostál
83695. U stánku
Dražba ukončena:28.09.2022 20:00:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 300 Kč