František Dostál - Spasení

Autorská zvětšenina fotografie, 30x40 cm. Signováno vzadu. Rámováno. Pozn.: Byla vystavena na autorově výstavě uspořádané k jeho narozeninám v Jakubec Gallery v Praze 1.

o autorovi: 1938 - 2022
Reportážní a dokumentární fotograf. Fotografovat začal kolem r. 1960, nikdy se však nestal fotografem z povolání. Teoretické a praktické vědomosti získával v Klubu fotografů na Vinohradech, kde v r. 1983 založil skupinu Město. Zachycoval život obyčejných lidí na pražských ulicích, jeho fotografie však od počátku měly výtvarnou hodnotu. Jeho snímky otiskovala většina dobových novin a časopisů v letech 1975 – 1989. Mezi roky 1968 – 1990 nafotografoval v Posázaví obrazovou sondu do života trampské společnosti, kterou nazval Letní lidé. V r. 2008 obdržel cenu Ministerstva kultury ČR za celoživotní přínos amatérské fotografii. Uspořádal více než 30 výstav, je autorem či spoluautorem množství publikací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč.

František Dostál
88710. Spasení
Dražba ukončena:25.01.2023 20:41:45
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 500 Kč