Olej na plátně. 70x50 cm. Signováno vpravo dole Fr.Čermák. Rámováno.
o autorovi: 1822-1884
Narodil se v Praze. Studoval na pražské AVU historickou malbu u prof. Rubena a Tkadlíka. Další studia absolvoval v Antverpách a Paříži. Studijní cesty podnikl do Německa, Itálie, Dalmácie, Belgie a Francie. Byl profesorem a později rektorem AVU v Praze. Ve své tvorbě se věnoval historickým výjevům, žánrovým výjevům z cesty do Dalmácie a oltářním obrazům.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 110 000 Kč.