Olej na kartonu, 30x30 cm, signováno vpravo dole, rám.
1879, Praha
Žák Jansy, Schwaigra, Slavíčka, F. Engelmüllera, Županského a Kavána. Několik studijních cest do zahraničí. Ve své tvorbě se zaměřil zejména na motivy z Českomoravské vysočiny, Hlinska, Kameniček, Tater a z Valašska.