Olej na plátně, 43x35 cm, rám, signováno vpravo dole.
Pozn.: Rám mírně poškozen, vzadu tištěné info o díle.
1865 České Budějovice, 1952 Nový Jičín
Studoval na kreslířské škole a na akademii výtvarného umění v letech 1880 - 1885 (prof Sequens, Fr. Čermák a Ant. Lhota). V letech 1885 - 1888 pokračoval ve studiích na mnichovské akademii u prof. O. Seitze a A. von Lietzen - Mayera. Věnoval se hlavně žánrovému malířství a podobiznám.